A Group Of Jahanian"s Student-Esi2r3

سوم ریاضی شهید جهانیان فریدونکنار

اهنگهای اصیل ایرانی-Iran Old Music

 

-در قسمت اول می خوام گلچینی از اهنگهای قدیمی رو براتون بزارم

-مرجان کویر (ای که به شبهام صبح سپیدی ..)

-مرضیه (دو سه شبه چشمام به در ..)

-مرضیه (چه بی وفایی)

-سلطان قلبها (اهدیه)

-دیوانه منم (الهه و ستار)

-گیتی (گل مریم)

-ویگن و دلکش (بردی از یادم ... دادی بر بادم ....)

-پروین (مستی دل)

-سرهنگ زاده (دیگه عاشق شدن دل بریدن فایده نداره ...)

.:: داریوش(به من نگو دوست دارم) ::.

.:: ابی‌(قبله) ::.

.:: اصلانی(دانیا همین جور نمیمونه)::.

.‌:: اصلانی(ایام قدیم) ::.

.:: فریدون‌(شاهچراغ) ::.

.:: گوگوش (دیوار سنگی) ::.

.:: عارف(بگذرزمن ای آشنا) ::.

.::داریوش(زندگی رو باختی دل من)::.

.::معین(محض رضای خدا)::.

 

-دوستان عزیز لطفا نظر یادتون نره


سایت ایران الد جمال وفائی را اینگونه معرفی می کند:" وفایی در خانواده‌ای كه مذهبی ـ خوش صدا ـ پراولاد بود متولد شد پدرش كه آواز مذهبی می‌خواند و هم قاری قرآن بوده است.او یکی از خوانندگانی است که در اکثر سبک ها موسیقی صاحب هنر می باشد و ی هم در زمینه موسیقی اصیل و سنتی و موسیقی مردمی فعالیت داشته است .جمال وفایی در رادیو ایران بسیار فعال بوده و در برنامه ها و بزم های مختلف رادیو شرکت می کرده است ، که کارهای بی بدیلی در این زمینه از خود به جا گذشاته است که  اکثراً  آنها در ارشیو رادیو موجود است.دو برادر دیگر این خواننده، کمال وفایی (خواننده موسیقی مردمی)، عباس وفایی(با اسم هنری وفا، درسبک پاپ) در دهه 50 در زمینه خوانندگی فعالیت می کردند.جمال وفایی خواننده گلهای رنگارنگ و برگ سبز دارای آواز بسیار زیبا و قابل توجهی بود. وی  در بسیاری از برنامه های مذهبی( مخصوصاً در ماه رمضان) همراه با سید جواد ذبیحی آوازهای  مذهبی در رادیو ایران  اجرا می کرد. تقلید صدای هنرمندان توسط جمال وفایی یکی از بی رقیب ترین تقلید صدا ها بود.او همچون دیگر خوانندگان معروف پایش به سینما کشیده شد و در چندین فیلم  بازی کرده و ترانه خوانده است. او چندی پس از انفلاب به خارج از کشور رفت  و  آلبوم های «طوطی» و،«ستاره سهیل» و خواب(مشترکاً با  عطا)  را به بازار عرضه کرده است. وی چندی پیش به ایران بازگشت و در تهران ماندگار شد.  وی هم اکنون  گهگاهی در  مجالس خصوصی می خواند."

دانلود آهنگهای جمال وفائی :

- تیروم تیروم      - ستاره بخت    -یک شاخه گل برنامه 438   - یک شاخه گل برنامه ۴۴۵   


 

سایت ایران الد نادر گلچین رو اینگونه معرفی می کند:"نادر گلچین در سال 1315 در رشت متولد شد و از سال 1350 همكاري خود را با راديو آغاز كرد. وی از خوانندگان قدیمی است که اگرچه کمتر نامی ازو می شنویم اما آثار ارزشمندی در زمانی نه چندان دور از او به یادگار مانده است.وي از جمله خوانندگان صاحب سبك و داراي استقلال صدايي خاص خود است.آخرين اثري كه از او در سال‌هاي پس از انقلاب منتشر شد، «يوسف گم‌گشته» نام داشت كه اين آلبوم را «خانه هنر» منتشر كرد. از دیگر آثار او می توان به تصنیف های مرغ سحر ، ناوک مژگان، قصه شهر عشق، مسبب، من دیگه بچه نمیشم و آلبومهای گریز، نفس باد صبا، زلف بنفشه و... یاد کرد.در ایران آلبومی به نام گریز که کار مشترک فریدون شهبازیان و نادر گلچین است پس از 35 سال گردگیری و منتشر شده‌است.

دانلود آهنگهای نادر گلچین :

- دکلمه و اواز  (آلبوم گریز)
- داد ازین دل
بوی بهار  ( آلبوم مناجات)                             
- خالق مشکل گشا
گلهای تازه شماره 111


 

متاسفانه از این هنرمند خوب کشورمون زندگینامه ای پیدا نکردم هرچند در صورت یافتن اطلاعاتی در مورد زندگینامه بهرام حصیری در وبلاگ خواهم گذاشت.
آلبوم هایی که تاکنون از او انتشار یافته عبارتند از : صدای عشق-جان عاشق-تصویرخیال-بی تو خاکسترم-بی آشیونه-شور عاشقانه-یاد دوست .

 دانلود آهنگهای بهرام حصیری :

۱- تصنیف جان عشق (آلبوم جان عشق -آهنگساز : اسدالله ملک -ناشر : سروش -انتشار: ۱۳۷۵)
۲- یاد تو                   (آلبوم بی آشیونه - ناشر : خانه هنر)
۳- در بستر غم         (آلبوم تصویر خیال - آهنگساز: همایون خرم -ترانه سرا: تورج نگهبان -ناشر: ایران صدا)

 


 

آلبومی از اقبال آذر خریداری کردم به نام آوازهای اقبال آذر۱ که درون این آلبوم دفترچه ای بود که زندگینامه این هنرمند ایرانی را اینگونه بیان کرده:"درباره سال دقیق تولد ابوالحسن اقبال آدر(اقبال السلطان)روایتهای مختلفی وجود دارد که ظاهرا دقیق ترین آن سال ۱۲۴۵ شمسی است. وی در روستای الوند واقع در ۶کیلومتری قزوین به دنیا آمد.پدرش ملا موسی از مدرسان مدرسه حاج ملا صالح قزوینی بود.اقبال در ۷ سالگی پدرش را از دست داد و همراه خانواده اش راهی قزوین شد.شوق و اشتیاق به فراگیری او را به محضر حاجی ملا کریم جناب قزوینی-از خوانندگان دربار ناصرالدین شاه-کشانید و ظرف مدت کوتاهی به ردیف های موسیقی ایرانی تسلط یافت.اقبال در جوانی راهی تبریز شد و آواز و قدرت بی نظیرش در مدت کوتاهی باعث شهرت و ورودش به دربار محمدعلی میرزا(ولیعهد)شد.رضاقلی میرزاظلی و ابراهیم بوذری که از مفاخر موسیقی ما محسوب میشوند از شاگردان او میباشند. و...... ابوالحسن اقبال آذر بعد از گذشت یک قرن، با کوله باری از عشق یه میهن وخدمت به موسیقی ایرانی در تاریخ سوم اسفند ۱۳۴۹ چشم از جهان فرو بست و در آرامگاه شابا در تبریز به خاک سپرده شد."

دانلود آهنگهای ابوالحسن اقبال آذر :

آوازهای اقبال آذر 1 دانلود ۳ آهنگ از ۷ آهنگ آوازهای اقبال ۱

۱- آواز افشاری          ۲- آواز بیات ترک          ۳- دستگاه نوا

 


 

سایت ایران نام عبدالعلی وزیری را اینگونه معرفی می کند:"عبدالعلی وزیری در سال 1293 در تهران به دنیا آمد. 14 ساله بود که به مدرسه عالی موسیقی آمد و در زمره شاگردان پسر عمویش علینقی وزیری درآمد. او صدای زیبایی داشت و تار نیز می نواخت. علاقه وافری به موسیقی داشت و این امر سبب آن شد که در مدرسه موسیقی اقامت گزیند.. او اولین کسی بود که آهنگ های استاد وزیری را خواند و خواننده ای بود که خوب از عهده این کار بر می آمد
در سال 1308 کلاسی به نام آموزشگاه موسیقی دائر کرد و از سال 1309 در مدرسه دولتی موسیقی، معلم آواز شد. ولی چند سال بعد به مشاغل اداری پرداخت تا این که در سال 1320 به اداره موسیقی کشور بازگشت و به وزارت فرهنگ انتقال یافت. از همان زمان که صدای او از رادیو پخش شد، طرفداران بسیار پیدا کرد و بهترین خواننده انجمن موسیقی ملی بود."حالا چرا" و "آه سحر" از جمله ساخته های روح الله خالقی است که عبدالعلی وزیری آنها را در ارکسترهای انجمن و رادیو اجرا کرد. عبدالعلی به کلنل وزیری و خالقی بسیار علاقمند بود و آهنگ های آنها را با شور فراوان اجرا می کرد. او اولین خواننده ای بود که در برنامه گلها شرکت کرد.او چندی هم در رادیو همراه با تار خود آواز می خواند و چند برنامه مخصوص کودکان هم اجرا کرد که خواستارانی بسیار داشت. عبدالعلی از خوانندگان و نوازندگان بسیار با ذوق رادیو ایران بود که سال ها صوت دلپذیرش از رادیو ایران پخش می شد.عبدالعلی وزیری در سال 1368 از دنیا رفت."

دانلود آهنگهای عبدالعلی وزیری :

۱- بی خبر        ۲- نمی دونی      ۳- ای وطن     ۴- گلهای رنگارنگ برنامه 107


 

آنطور که گفته میشود بیشتر اجراهای او در رادیو شیراز بوده است.از ترانه های بیادماندنی او میتوان به" گل مریم" و "داینی" اشاره کرد. او چند سال پیش در شیراز درگذشت. آرامگاه او در دارالرحمه شیراز می باشد.
دوستانی که اطلاعات کاملی از زندگینامه صمد عقاب در دست دارند خوشحال میشویم به ما اطلاع دهند تا در سایت قرار داده شود

دانلود آهنگهای صمد عقاب : 

۱- ترانه محلی "داینی"     ۲- ترانه محلی شیرازی گل مریم     ۳- سرت بالا کن     ۴- گلابتون     ۵- عروس دوماد     ۶- آی حمومی 


 

سایت رسمی علی رستمیان او را اینگونه معرفی می کند:"در سال 1328 خورشیدی در شهر اصفهان به دنیا آمد. خواندن آواز را از 17 سالگی، در محضر زنده یاد استاد جلال تاج اصفهانی آموزش گرفت و بعدها زیر نظر شادروان استاد محمود کریمی به فراگیری و تکمیل ردیف های آوازی پرداخت و از آموزش های محمدرضا شجریان ، حسن کسائی، حسین علیزاده، امیر هوشنگ ابتهاج نیز بهره برد. در سال 1363 در مراسمی که در منزل او برای نکوداشت مرحوم محمود کریمی بر پا بود، قطعه آوازی خواند که مورد توجه استاد پایور قرار گرفت و باب آشنایی و مراوده را میان این دو باز کرد و به ضبط آلبوم «چهار باغ» در سال 1365به همراه گروه اساتید انجامید و ارزش هنری رستمیان را در آواز تثبیت کرد. دومین آلبوم رستمیان به نام «مویه» با تنظیم فرامرز پایور به بازار عرضه شد. همکاری رستمیان و استاد فرامرز پایور در آلبوم های «حکایت دل» و «ارغوان» نیز ادامه یافت. «ارغوان» آخرین اثر استاد پایور بود که در زمستان 1376 منتشر شد و آخرین سنتور نوازی استاد نیز در این آلبوم به یادگار مانده است.تا کنون از وی آلبوم‌های «بامدادان»، «خزان عشق»(به یاد مرحوم استاد جواد بدیع زاده)، « دل من»، «واله و شیدا»، «شب مهتاب»، «یوسف کنعان»، «جام عشق»، «بوی پرچین»، «کنج صبوری» (با آهنگسازی استاد پرویز مشکاتیان)، «از بودن و سرودن»، «مجموعه دفتر تار و آواز 1 و 2» (همراه با تار استاد جلیل شهناز) منتشر شده است. جدیدترین اثر او با نام «سیه چشم» به آهنگسازی پیمان خازنی می باشد.وی فعالیت های آموزشی نیز در مراکز ذیل داشته است:  - تدریس آواز در مرکز موسیقی اصفهان - تدریس آواز در هنرستان شبانه موسیقی پسران - تدریس آواز در فرهنگسرای خاوران. وی کنسرتهای متعددی در داخل و خارج از کشور اجرا نموده است."

دانلود آهنگهای علی رستمیان :

- بیا تا گل برافشانیم            - آواز شور (آلبوم ارغوان)            - تصنیف ناز لیلی (آلبوم واله و شیدا)

 


 

طبق گفته وبسایت رسمی بهرام گودرزی ،او متولد محله گلاب دره شمیران تهران می باشد که البته از اینکه چه سالی متولد شده مطلبی گفته نشده. او در کودکی به خاطر اینکه صدای نسبتا خوبی داشته سعی به تقلید از آوازهای دایی خود که کلیه گوشه ها و آوازهای ایرانی را می دانست می کرده و در دوران ابتدایی در مدرسه قرآن می خوانده . در سال ۱۳۴۷ با ارکستر بزرگ آن زمان اجرای آواز داشته است. ردیف های آوازی را نزد اساتیدی چون اسماعیل خان مهرتاش ، محمود کریمی،قوامی،ادیب خوانساری فرا گرفت. در سال ۱۳۸۶ کتابی از او با نام چکامه به چاپ رسید که مجموعه ای از اشعار فارسی ولری است

دانلود آهنگهای بهرام گودرزی :

- آواز درد عشق     - آواز دشتستانی    - بیداد زمان      - مولانا علی


 

در وبلاگی با نام موسیقی اصیل ایرانی اطلاعات کاملی از زندگینامه دردشتی خواندم بدینصورت که " یونس  (با نام عبری یونا) فرزند شفیع خان ، در سال 1288 در محله دردشت اصفهان متولد شد. در مدرسه آلیانس تحصیل کرد و زبان فرانسه آموخت و از نوجوانی فرا گیری موسیقی را آغاز کرد.او در مصاحبه ای در مجله اطلاعات هفتگی (شماره 498/ چهارم اسفند 1329)از آموزشهایش نزد یحیی زرپنجه و مرتضی نی داود نام برده. دردشتی از اواسط دهه بیست به رادیو تهران آمد و حدود پانزده سال در آنجا با استادان مشهور وقت برنامه اجرا می کرد. از اواخر دهه چهل به تدریج از کار کناره گرفت و موسیقی را جز برای خلوت خود و دوستان نخواست. دوره فعالیت هنری او کم نیست (حدود بیست و چند سال) و آثاری که از او باقی مانده کم نیست ولی انتشار نیافتن آنها نام و آوازه و ارزش هنر او را از بین برده است. یونس دردشتی خواننده ای با (شیوه) درست خوانندگی و دارای صدای گرم. دردشتی کلیات را از تاج یاد گرفته و دلبستگی او به اجرای ظریف رضا قلی ظلی و شیوه پخته و پر تاثیر ادیب خوانساری رنگ آمیزی دل انگیزی به صدای او بخشیده بود و متاسفانه از اثار دوره جوانیش که با تار مرتضی نی داود ، عبدالحسین شهنازی و یحیی زرپنجه همراه بود ، صفحه ای ضبط نشده و آثار او همه مربوط به سالهای بعد از 1340 است. پانزده سال آخر عمر او که به خواست خانواده اش در خارج از کشور گذشت نیز شبانه روز برای اجرای موسیقی اصیل و معرفی ادبیات کهن فارسی می گذشت."
یونس دردشتی بعد ار انقلاب به آمریکا رفت و در آنجا به زندگی ادامه داد و در سال۱۳۷۴ در آنجا درگذشت

دانلود آهنگهای یونس دردشتی :

- بیات ترک       - ساقی نامه         - سه گاه


 

از این خواننده آلبومهای محلی زیبایی منتشر شده با وجود اینکه از نظر صدابرداری به نظر من در شرایط خوبی نیستند.خیلی تلاش کردم از این هنرمند زندگینامه ای پیدا کنم تا اینکه از سایت baxmir.com مطالب خوبی پیدا کردم. این سایت درباره اسدپور اینچنین مینویسد:
"کوروش اسدپور متولد بیستم فروردین 1344در روستای شش بهره لردگان است وی از طایفه ی جلیل جانکی ایل بزرگ بختیاری است به گفته ی خود او در کودکی بیشتر آوازها را از برادرانش فرامرز و البرز فرا گرفته است در دوره ی دبیرستان برای جمع آوری ملودیها و آهنگهای محلی شروع به تحقیق کرد تحت تأثیر آواز: امیر صیدانی ،بهمن علاء الدین (مسعود بختیاری ) و شیخ علیمراد بویر احمدی قرار گرفت. اسدپور همچنین جهت آموختن دستگاههای موسیقی خود هشت سال در محضر استاد اصغر شاه زیدی در اصفهان شاگردی کرد وی درسال 1373 با تشویق استاد شجریان اولین کاست خود را به نام «تیه کال» با همکاری زنده یاد: استاد حسین فرهاد پور ، حسین ناهید ، استاد منوچهری و همچنین اعضای گروه سنتی صبا روانه بازار کرد. در سالهای 74 و 75 با آهنگ سازی علی حافظی کاست «تش دل» را تقدیم دوستداران موسیقی بختیاری کرد. « تی به ره» را با آهنگ سازی مجتبی صادقی در سال 1378 و    نوار«ظله(زله)» را با آهنگ سازی توفیقی در سال 80 و پس از آن در سال 1381 سی دی« کر بختیاری» را روانه ی بازار کرد، گفتنی است کوروش اسدپور هم اکنون مسئول مجتمع های هنری شهرداری زرین شهر اصفهان است و مدیریت فرهنگی موسسه خانه ی مهر فولاد شهر و مدیریت هنری و فرهنگی هنرکده ی نی داوود را نیز بر عهده دارد ."

دانلود آهنگهای کوروش اسدپور :

- تصنیف تیه کال بر ( ظله)   - آواز حماسه ای   - تصنیف آسماری (تش دل)    - تصنیف ره دیر (تش دل)


+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 16:39  توسط   |